Úvod Ostatní produkty Rolovací garážová vrata

Rolovací garážová vrata

Rolovací vrata vyráběná pod mezinárodně chráněnou značkou MINIROL jsou synonymem pro kvalitní, bezpečná a přitom cenově dostupná vrata se zaručenou autentičností použitých komponentů. Svým konstrukčním řešením umožňují rolovací vrata maximální využití prostoru garáže bez nároku na větší stavební úpravy. Rolovací vrata MINIROL tak lze použít i tam, kde jiná garážová vrata nelze použít.

Vrata se vyrábí přímo na míru dle požadavků zákazníka a montují se z vnitřní strany za stavební otvor, do stavebního otvoru nebo z vnější strany před stavební otvor. Tuto variabilitu neumožňuje žádný systém. Pokud jsou garážová vrata jediným vstupem do garáže, je možné instalovat pohon s NHK, kdy je možné vrata při výpadku el. energie ovládat nouzovou klikou.

Samozřejmostí je výbava bezpečnostními prvky dle EN 13241-1.

Infrazávora (fotobuňky) - bezpečnostní prvek sloužící pro zastavení vrat v případě přerušení signálu v prostoru vrat. Signál je vysílán a přijímán dvěma elektronickými čidly umístěnými na bocích vjezdového prostoru.

Optoelektronická lišta - instaluje se do spodního gumového profilu. Použitím optoelektonické lišty zajistíme, že se vrata při najetí na jakoukoliv překážku okamžitě zastaví a následně začnou zpět navíjet.

Padací brzda (pojistka proti odrolování) - při poruše převodovky nebo pohonu se díky padací brzdě odpojí napájení k pohonu a tím nedojde k nekontrolovanému pádu pancíře.

Článkové závěsy - zabraňují násilnému zvednutí pancíře.

Rolovací garážová vrata se skládají z hliníkových lamel s výplní z polyuretanové pěny, které tvoří pancíř navíjený do boxu. Rolovací vrata je možno vybavit prosvětlovacími nebo větracími lamelami. Proti násilnému nadzvednutí jsou vrata zajištěna článkovými závěsy.

PROČ PRÁVĚ ROLOVACÍ GARÁŽOVÁ VRATA?
  • úspora místa pod stropem garáže
  • variabilita v rozhodování
ZÁKLADNÍ ROZDĚLENÍ VRAT
  • garážová - pro privát
  • průmyslová
  • foliová rychloběžná - interiérové, exteriérové
  • protipožární
  • neprůstřelná