Úvod Venkovní zastínění

Venkovní zastínění

Exteriérová stínicí technika vytváří optimální prostředí z pohledu světelných a tepelných podmínek a je významnou součástí stavby z hlediska úspory energie. V tradičním pojetí plní exteriérové žaluzie stínicí a bezpečnostní funkci, v netradičním pojetí jsou architektonickým prvkem administrativních budov a šperkem rodinných domů.

 • Předokenní žaluzie

  Venkovní žaluzie zachycují přímé sluneční záření a velmi dobře chrání před jeho škodlivými účinky, navíc jsou velmi účinné při ovlivňování tepelného klima v interiéru. Venkovní žaluzie jsou jedním z nejpopulárnějších exteriérových stínících prvků.

  Žaluzie mohou být ovládány klikou, šňůrou nebo elektropohonem 230V/50Hz. Motorové provedení má výhodu v možnosti zapojení do centrálního elektronického systému řízení. Pokud není stavebně připraveno jinak, jsou obvykle žaluzie doplněny krycími plechy pohledově ukrývající svazky vytažených žaluzií.

  Používají se k zastínění oken moderně pojatých rodinných domů. Dále jsou vhodným řešením pro zastínění pásových oken administrativních budov a komerčních objektů.

  Předokenní žaluzie nabízíme převážně od výrobce ISOTRA a.s.

 • Předokenní rolety

  Předokenní rolety se ve stále větší míře stávají oblíbeným doplňkem našeho obydlí spojeným s kvalitním zatemnění, s utlumením hluku a zvýšenou ochranou majetku. Nabízíme různé typy rolet, ať už do novostaveb k zabudování pod omítku nebo dodatečně montované rolety. Luxusní rolety s integrovanou sítí v sobě skrývají výhody obou systémů - rolet i sítí proti hmyzu.

  Předokenní rolety nabízíme od různých výrobců, např.:

  • ISOTRA a.s.
  • LUMO
  • MARON CZ s. r. o.
 • Screenové rolety

  Screenové rolety dávají budovám velmi moderní vzhled. Jedná se o zvláštní druh předokenních rolet, které jsou z umělých vláken a jsou tak odolnější vůči vlivům počasí než klasické látkové rolety. Hlavní předností screenových rolet je jejich částečná světelná propustnost a variabilita. Tento typ rolet přináší stín bez ztráty výhledu do exteriéru. Zároveň však ztěžuje pohled zvenčí do interiérů a zachovává tak soukromí. Screenové rolety vytvářejí optimální tepelné podmínky v budovách.

  Screenové rolety nabízíme převážně od výrobce ISOTRA a.s.

 • Markýzy

  Markýzy jsou určené pro zastínění velkých terasových prostor nebo balkonů a zajistí dokonalý vzhled Vaší prodejny, rodinného domu nebo jakéhokoli jiného objektu. Markýzy nejčastěji dotváří prostor pro posezení.

  Markýzy jsou vyráběny v mnoha různých typech včetně jakýchkoli nápisů nebo znaků. Materiály používané pro výrobu markýz jsou z akrylové, impregnované tkaniny, vysoké kvality dostupné v široké škále barev.

  Námi dodávané markýzy jsou spolehlivé a mnohokrát vyzkoušené. Markýzy dodáváme až s výsuvem 5,1m. Nabízíme široký sortiment látek a barev pro markýzy.

  Markýzy nabízíme převážně od výrobce VERTEX CZ, s.r.o.